Teikiame šias pagrindines su geodeziniais bei kadastriniais matavimais susijusias paslaugas
Geodeziniai matavimai, kadastriniai matavimai, žemės matavimai
Tai tikslus suformuotų žemės sklypų plotų nustatymas, plano ir kitų duomenų, reikalingų įrašyti į kadastro duomenų bazę, parengimas. Atliekant kadastrinius matavimus paženklinamos ir nustatomos žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės valstybinėje koordinačių sistemoje, matuojami žemės sklype esantys statiniai ir įrenginiai, kartografuojami žemės naudmenų kontūrai, pažymimi plane objektai ir teritorijos, kuriems nustatytos specialios žemės ir miško naudojimo sąlygos, kiti žemės naudojimo apribojimai ir servitutai, parengiamas žemės sklypo planas, apskaičiuojamas bendras žemės sklypo plotas, parengiama žemės naudmenų eksplikacija, apskaičiuojama žemės sklypo vertė, parengiami žemės sklypo kadastro duomenys ir sudaroma nekilnojamojo turto objekto kadastrinio matavimo byla. Matavimai atliekami bei dokumentacija rengiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymu, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatais ir kitais norminiais dokumentais, reglamentuojančiais šią veiklą.
Sklypu formavimas, kadastras, pertvarkymo projektų rengimas
Ši paslauga reglamentuoja žemės sklypų ribų formavimą projektuojant naujus žemės sklypus, keičiant gretimų žemės sklypų ribas (atliekant amalgamaciją), padalijant žemės sklypą į du ar daugiau sklypų, atidalijant vieną ar daugiau žemės sklypo dalių iš bendrosios nuosavybės teise valdomo žemės sklypo, sujungiant du ar daugiau žemės sklypų į vieną žemės sklypą
Šiai paslaugai atlikti reikia pateikti turimo žemės sklypo plano kopiją, pažymėjimą apie žemės sklypo teisinį įregistravimą, apskrities viršininko leidimą ir rajono savivaldybės išduotas projekto rengimo sąlygas.
Kaimo plėtros projektai, ūkininko sodybos parinkimas, žemėtvarkos projektai
Tai specialiojo planavimo dokumentai. Priklausomai nuo planavimo tikslų, projektas gali būti įvardijamas su papildoma nuoroda:
1. Miškui įveisti ne miško žemėje.
2. Ūkių vidinės žemėtvarkos.
3. Ūkininko sodybos vietai parinkimas.
4. Kompleksinis žemės ūkio ir kaimo plėtros projektas.
Kadastriniai mataviai, kadastras, pastatų kadastriniai matavimai
Tai nekilnojamojo turto kadastro duomenų surinkimas suformuojant kadastrinių matavimų bylą. Jie atspindi turto dydį, fizinę būklę, turto vertę ir kitus objekto rodiklius. Kadastrinių duomenų tikslinimo metu matavimais fiksuojami nekilnojamojo turto pakitimai. Pastatų, statinių bei inžinerinių įrenginių kadastriniai matavimai atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo turto kadastro įstatymu, kadastro nuostatais bei Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklėmis.
Teritorijų planavimas, žemės sklypų planų rengimas
Žemės sklypo plano rengimo tikslas – žemės sklypų formavimas ir pertvarkymas, esamų naudojimo ir veiklos sąlygų nustatymas, servitutų projektavimas ir (ar) panaikinimas.
Žemės sklypo planas, prilyginamas detaliojo teritorijų planavimo dokumentui, gali būti rengiams šiais atvejais:
1. Suformuojami naudojami valstybinės žemės sklypai esamiems statiniams eksploatuoti.
2. Pertvarkomi Nekilnojamojo turto registre įregistruoti žemės sklypai.
3. Žemės sklypas padalijamas į du ar daugiau žemės sklypus.
4. Atidalijamos bendrosios nuosavybės teise turimų žemės sklypų dalys ir suformuojami atskiri žemės sklypai.
5. Sujungiami į vieną keli tos pačios pagrindinės žemės naudojimo paskirties žemės sklypai.
6. Pakeičiamos gretimų tos pačios pagrindinės žemės naudojimo paskirties žemės sklypų ribos (perdalijimas), kai žemės sklypo dalis atidalijama nesuformavus atskiro žemės sklypo ir sujungiama su gretimu žemės sklypu.
7. Suformuojami valstybinės žemės sklypai susisiekimo komunikacijoms, aikštėms, miestų miškams, parkams, skverams ir kitiems želdynams eksploatuoti, kultūros paveldo objektų ir vietovių užimami žemės sklypai.
8. Padidinami ne daugiau kaip 6 arais laisvoje valstybinėje žemėje esami žemės sklypai, kai nėra galimybės suformuoti atskirų sklypų.
Topografinės nuotraukos, topografiniai planai, topografija
Vietovės topografiniai planai būtini pradedant bet kokius projektavimo darbus. Pagal normatyviniais dokumentais nustatytą tvarką projektavimo darbai gali būti atliekami ant topografinio plano, parengto ne vėliau kaip prieš vienerius metus. Topografiniai planai rengiami vadovaujantis geodezijos kartografijos techniniu reglamentu GKTR 2.11.02:2000, patvirtintu Valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2000 m. birželio 19 d. įsakymu Nr.45. Topografiniame plane išsamiai vaizduojama esama vietovės situacija, reljefas ir požeminės komunikacijos. Pagal nustatytą tvarką topografiniai planai suderinami su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis bei savivaldybėmis. Topografiniai planai atliekami matavimų duomenis apdorojant skaitmenine forma.
Geodezinės nuotraukos, geodezija, geodezinių nuotraukų rengimas
Tai geodeziniai matavimai, kai valstybinėje koordinačių sistemoje matuojami nutiesti požeminiai tinklai ir komunikacijos, nustatomi jų erdviniai aukščiai (altitudės), nurodant atstumus nuo pastovių situacijos elementų.
Šie geodeziniai matavimai atliekami naujai montuojant ar tiesiant požeminius inžinerinius tinklus bei komunikacijas. Požeminių tinklų ir komunikacijų matavimo duomenys įvedami į savivaldybių skaitmenines ar analogines duomenų bazes. Pagal normatyviniais dokumentais nustatytą tvarką visi naujai sumontuoti požeminiai inžineriniai tinklai gali būti pradėti eksploatuoti tik atlikus ir suderinus šių tinklų bei komunikacijų geodezines nuotraukas. Ši sąlyga yra būtina užtikrinti saugiam inžinerinių tinklų funkcionavimui bei eksploatavimui.
Atstatome (nužymime) vietovėje žemės sklypo ribų sunaikintus riboženklius.